fbpx

Naujienų prenumerata


    AUKLĖ IR PERVARGIMAS – KAIP TO IŠVENGTI?

    Su viena aukle diskutavome apie darbą, ji pasiguodė labai pavargstanti darbe. Ėmėme nagrinėti jos dienotvarkę – štai, sako, pietus gaminu dvi valandas. (??)

    Darbo dieną aš gaminu pietus apie dvidešimt minučių (kol išverda ryžiai ar smulkiau papjaustytos bulvės, spėju suruošti visa kita), pagal statistiką šiuolaikinės šeimos tiek vidutiniškai ir skiria gaminimui. Pokalbis įkvėpė parašyti šiuos patarimus:

    • Auklė, dirbanti visą dieną, turi teisę į valandos pertrauką, kai vaikas miega. Tada jūs nelyginate, netvarkote, o ramiai pavalgote ir pasiilsite. Šios taisyklės laikymasis priklauso ir nuo Jūsų.

    • Papildomus darbus susitarkite tik jei vaikas ilgai miega. Jei jis mažas ir miega pusantros valandos, tai gausis tik valandos pertrauka Jums plius pusvalandis vaiko maistelio gaminimui.

    • Jei sutarėte, kad vaikui (ar ir šeimai) pagaminsite pietus, tai nereiškia, kad vaiko pirmenybiniuose poreikiuose yra balandėliai, suši ir lazanija. Mėsos ar žuvies filė pagaminama greitai, paprastos salotos ar sriubytės taip pat daug laiko neužima. Sveikas ir ilgai gaminamas maistas nėra tapatūs.

    • Vaikas taip pat gali ir nori dalyvauti nesunkiuose darbeliuose. Neignoruokite jo.

    • Stresas, nuovargis, nesisekė? Pasitaiko. Laikykitės paprastos kompensacijos taisyklės – kuo labiau nesisekė, tuo labiau turite padaryti sau kažką malonaus, kad tai atsvertumėte.

    • Dirbti aukle ne tik nelengva, bet ir sveika! Geros emocijos – juokeliai, dainelės su vaiku, sveika aplinka – pasivaikščiojimai gryname ore, daug judėjimo (o kaipgi kitaip), galimybė neskubant daryti tai, kas patinka – nukeliauti prie upės ar ežero, pabraidyti, pamaitinti antytes ir net šokinėti kartu ant batuto!

    • Darbas su kūdikiu – puiki ligų prevencija. Galite „legaliai“ ropinėti kartu (labai sveika stuburui ir imunitetui), o tupėjimas ir tūpčiojimas stiprina dubens dugno raumenis. Jei netikite, pasiklauskite savo kineziterapeutės.

    • Nepamirškite reguliariai tikrintis sveikatos ir skirti laiko sau. Gerai atrodančios ir laimingos auklės geriau uždirba 🙂

    Patarimai

    Auklių atsiliepimai